שלום אורח!
התחברות: שכחתי סיסמא

הריאיון האישי הוא מבחן לכל דבר! כל תשובה שלכם תיבחן ותהיה בעלת משמעות לציון הקב"א הסופי שלכם. לכן, חשוב לשמור על כנות ופתיחות, וזאת על מנת להגיע לציון שישקף בדיוק את מי שאתם, ויסייע לכם להתמיין למקומות אליהם תרצו להגיע.

בריאיון מדברים עליכם, רק עליכם. רוצים לדעת מי אתם, מה אתם אוהבים לעשות, מה החוויות שעיצבו אתכם, המקצועות האהובים עליכם בבית הספר וגם אלו שלא כל כך. בשלב זה אפשר כבר להבין: הריאיון הוא כלי בידיי הצבא להבין מי אתם ולאן אתם יכולים להגיע.

המראיינת שמולכם כבר שוחחה עם עשרות מלש"בים (מועמדים לשירות ביטחון). כמעט ולא ניתן להפתיע את הצוות הפסיכוטכני: ההכשרה אותה עברו הפגישה אותם עם מגוון רחב של אנשים, סיפורים וחוויות.

אל תופתעו לשמוע שאלות משונות או מצחיקות, לכל שאלה בריאיון יש משמעות גדולה לציון הסופי. ענו בכנות. הצוות הפסיכוטכני יחפש, בראש ובראשונה, כנות.

אל תנסו לעטות מסכה או לגלם תפקיד, הצוות מיומן דיו כדי לזהות חוסר אמינות, והמראיין ידע להוציא את האינפורמציה אותה הוא צריך.

קחו בחשבון שכל מידע על רישום פלילי מועבר לצה"ל, כך שעדיף לספר באופן חופשי, ברגע שתעלה השאלה.

טיפים לראיון מוצלח:

  • מחקרים רבים כבר הוכיחו שאחוז גבוה מההתרשמות הכללית בריאיון נובעת ממחוות שאינן מילוליות. כך שבמהלך הריאיון חשוב שתפגינו ביטחון עצמי בריא. נסו לשבת רגועים ונינוחים, שדרו שהחוויה מרגשת אתכם, אך לא מפחידה.
  • הסתכלו למראיינת בעיניים כשאתם מדברים! דבר זה יוצר תחושת אמינות וקרבה. כמובן שגם פה יש להיות מתונים, לא לנעוץ מבטים.
  • מידת המוטיבציה שלכם לשירות צבאי חשובה מאוד לציון הקב"א, כך שמומלץ, במידת הכנות כמובן, להביע מוטיבציה גבוהה לשרת ולתרום.
  • כהכנה לריאיון, חשבו מראש על חוויות מעצבות שעברתם, שהביעו את העצמאות שלכם בצורה הטובה ביותר, את מידת החברותיות שלכם, את יכולת התרומה שלכם, את הרצינות שלכם.
  • כיוונים שעשויים להיות מעניינים בריאיון - סיפור על מעשה טוב שעשיתם, התנדבות בארגון כלשהו, היותכם חניכים או מדריכים בתנועות נוער שונות, סיוע שהגשתם לקרוב משפחה במצוקה, התמודדות עם מכשול לימודי שהעיק עליכם.
  • אם המראיין מתעקש שתענו על שאלה - תחשבו לעומק, המראיינים לא מוותרים, הם זקוקים לכל תשובה שלכם. תנו לריאיון לזרום בצורה חיובית ונסו לשתף פעולה עד כמה שאפשר.
  • לסיפורים שתספרו יש ערך מהותי. הסיפורים שתספרו על עצמכם יכולים לפתוח או לסגור לכם אפשרויות מיון ליחידות מובחרות.

 

בהצלחה!