שלום אורח!
התחברות: שכחתי סיסמא

על מנת להתכונן ליום המיון בצו הראשון בצורה הנכונה ביותר יש קודם כל להכין את עצמכם נפשית ליום ארוך שיכלול מאמץ שכלתני גבוה. לכן, דאגו לוודא שלפני יום הצו הראשון נחתם מספיק, וכי אתם אינכם נמצאים תחת לחץ רב מדי.

לפני ההגעה ליום המיון רצוי להתחיל להתכונן לראיון האישי וכן למבחנים הפסיכוטכניים אשר יקבעו את המדדים שלכם במערכת הצבאית. המבחן פסיכוטכני כולל חלקים הדורשים יכולות חשיבה וכן ידע קודם בנושאי השפה העברית וידע מתמטי, בנוסף היגיון בריא וחדות מחשבה לא יזיקו.

דאגו להתכונן למבחן הפסיכוטכני  מבעוד מועד, על מנת שלא תתקלו בקשיים מיותרים בעת יום המיון במהלך הצו הראשון.

החלק המילולי

על מנת להתכונן לחלק המילולי במבחן הדפ"ר התחילו להכיר את שאלות האנלוגיות המילוליות, למדו כיצד לפתור אותן ותרגלו אותן. בנוסף קראו ספרים ומאמרים, וכן תתנסו במענה על שאלות בהבנת הנקרא. כדי להתכונן למבחן העברית בשלב אימות הנתונים בקשו מקרוביכם להעיר לכם כשאתם שוגים בעברית ותרגלו שאלות שונות בסגנון המבחן.

 

החלק המתמטי

על מנת להתכונן לחלק המתמטי, במקום שתצטרכו לתרגל את כל החומר שלמדתם בתיכון, דאגנו לרכז לכם את הנושאים הרלוונטים בלבד בפורטל ההכנה לצו הראשון שלנו. בפורטל תמצאו הסברים לכל הנושאים השונים שיופיעו במבחן ותוכלו לתרגל שאלות רבות ברמת המבחן האמיתי בכל התחומים.

 

החלק הצורני

בחלק הצורני תתבקשו להצביע על היקש או קישור בין זוגות של צורות. חלק זה נועד על מנת לבחון את יכולות ההיגיון ומהירות החשיבה שלכם. על מנת לשפר ולהעלות את רמת המהירות כדאי לתרגל מבחנים צורניים מאחר ואיננו מתנסים בכך בחיי היומיום שלנו. תרגול של החלק הצורני יכול לשפר את מהירות החשיבה וההיקש שלכם.

 

החלק הטכני

בחלק זה תדרשו להפגין יכולות של הבנת הוראות מורכבות ויישומן. כדאי לתרגל שאלות מתחום זה וללמוד איך להתנהל בהן ביעילות ובדיוק.


ריכזנו עבורכם את כל החומר על מנת לתרגל ולעבור על החומר הנדרש על מנת להצליח במבחנים הפסיכוטכניים

הכנסו עכשיו לפורטל ההכנה לצו ראשון והחלו לתרגל!