שלום אורח!
התחברות: שכחתי סיסמא

על מנת להתכונן ליום המיון בצו הראשון בצורה הנכונה ביותר יש קודם כל להכין את עצמכם נפשית ליום ארוך שיכלול מאמץ שכלתני גבוה. לכן, דאגו לוודא שלפני יום הצו הראשון נחתם מספיק, וכי אתם אינכם נמצאים תחת לחץ רב מדי.

לפני ההגעה ליום המיון רצוי להתחיל להתכונן לראיון האישי וכן למבחנים הפסיכוטכניים אשר יקבעו את המדדים שלכם במערכת הצבאית. המבחן פסיכוטכני כולל חלקים המכריחים יכולות חשיבה וכן ידע קודם בנושאי השפה העברית וכן ידע מתמטי, כמו כן- גם הגיון בריא לא מזיק וחדות מחשבה.

דאגו להתכונן למבחן הפסיכוטכני  מבעוד מועד, על מנת שלא תתקלו בקשיים מיותרים בעת יום המיון במהלך הצו הראשון.

החלק המילולי

על מנת להתכונן למבחן התחילו לתרגל את רשימות המילים שיכולות להופיע במבחן וכן שפרו את יכולות הניסוח וההבעה שלכם על ידי כתיבת מאמרים קצרים. תרגלו את השפה העברית כך שתגיעו ליכולת התנסחות גבוהה ומרשימה. בקשו מחברים לקרוא את המאמרים שכתבתם וכן נסו לשנן כמה שיותר מילים ופתגמים שיכולים לסייע לכם בעת מבחני המיון.

החלק המתמטי

על מנת להתכונן לחלק המתמטי, תרגלו את החומר שלמדתם בתיכון, הידע שתדרשו להוכיח הוא ברמת 3-4 יחידות לימוד. אולם כדאי לתרגל ולחזור על החומר הרלוונטי כגון: נוסחאות, פתרון משוואות וביטויים אלגבריים, חזרה על נוסחאות אחוזים, ממוצע, מהירות, הספק וכדומה.

החלק הצורני

בחלק הצורני תתבקשו להצביע על היקש או קישור בין זוגות של צורות. חלק זה נועד על מנת לבחון את יכולות ההגיון ומהירות החשיבה שלכם. על מנת לשפר ולהעלות את רמת המהירות כדאי לתרגל מבחנים צורניים- מאחר ואיננו מתנסים בכך בחיי היומיום שלנו. תרגול של החלק הצורני יכול לשפר את מהירות החשיבה וההיקש שלכם.

החלק הטכני

בחלק זה תדרשו להפגין יכולות של הבנת הוראות מורכבות ויישומן.

ריכזנו עבורכם את כל החומר על מנת לתרגל ולעבור על החומר הנדרש על מנת להצליח במבחנים הפסיכוטכניים

הכנסו עכשיו לפורטל ההכנה לצו ראשון והחלו לתרגל!