שלום אורח!
התחברות: שכחתי סיסמא

יום המיון המתקיים במהלך הצו הראשון הינו יום קריטי, השפעת ציוני המבחנים וכן היכולות שתפגינו יכולים להשפיע רבות על עתידכם הצבאי והמקצועי בהמשך חייכם כבוגרים. הצו הראשון הוא המפגש הראשון שלכם עם המערכת הצבאית, לכן כדאי להשאיר רושם טוב וכן להביא לידי ביטוי את מירב הכישורים שלכם. במהלך יום זה נאספים כל הנתונים האישיים שלכם ובעזרתם נקבע הקב"א, הדפ"ר וכן בסיום התהליך התפקידים המיועדים לכם במערכת הצבאית.

 

האם אוכל להשפיע על תהליך המיון שלי?

כן! בוודאי. אם תפגינו יכולות גבוהות וכן תשאירו רושם טוב במהלך הראיון האישי, הרי שלא תהיה סיבה לכך שלא תשובצו בתפקיד מאתגר ויוקרתי. בעזרת הכנה לצו הראשון תוכלו לשפר את היכולות שלכם וכן להגיע מוכנים ליום הצו הראשון.

 

הערכות מוקדמת בבית

יש לדאוג להכין את כל המסמכים הנדרשים מראש, על מנת שלא תהיו בלחץ של הרגע האחרון, דאגו להכין רשימה הכוללת את כל המסמכים: הצו עצמו, שאלון רפואי מלא וחתום, בדיקת ראייה, בדיקת שתן, פרטי ההורים וכן מומלץ להצטייד גם בשתייה ובאוכל, שכן מדובר ביום ארוך ומתיש.

 

ההגעה ללשכת הגיוס

עם ההגעה ללשכת הגיוס תקבלו כרטיס מגנטי שילווה אתכם לאורך היום עמו תעברו מתחנה לתחנה- דאגו לשמור אותו במקום קרוב ולא לאבדו במהלך היום, שכן הדבר יצור עיכובים מיותרים במהלך מבחני המיון והראיון האישי.

 

ממה מורכב יום המיון בצו ראשון?

יום המיון מורכב ממספר תחנות בהם יבדקו הנתונים האישיים שלך וכן היכולות האישיות שלך. כאמור, חשוב להגיע מוכנים, מרוכזים וכן להיות כנים ככל הניתן על מנת להשאיר רושם וחותם טוב ולקבל את המדדים הגבוהים ביותר במבחני המיון.

 

תחנת אימות נתונים

בתחנה זו יאומתו הנתונים האישיים שלך בנוגע לפרטים שמסרת: פרטים על ההורים, פרטים אישיים, פרטים על בתי הספר בו למדת וכן על מבחני הבגרות. בתחנה זו תתחיל סדרת המיונים אשר ישפיעו על הקב"א שלך. המאבחנים יבחנו גם את רמת הדיבור שלך בעברית.

 

תחנת הראיון האישי

הראיון האישי מוכוון לרוב לבנים, אולם במקרים מסויימים נערך גם עבור בנות. מטרת הראיון האישי הינה לאבחן את רמת המוטיבציה והנכונות שלך לשרת בצבא. במהלך הראיון האישי ישאלו שאלות שונות. חשיבות הראיון האישי הינה גבוהה מאחר והיא מהווה חלק מהותי בקביעת נתוני האיכות שלך. ראוי להפגין בראיון חדות מחשבה, כנות ורצינות, זהו המקום להתבטא ולאפשר למאבחנים להכיר אותך באופן אישי.

 

תחנת בדיקות רפואיות

מטרת הבדיקה הרפואית היא לקבוע את פרופיל העתידי שלך, דרכו ניתן יהיה לאבחן האם תוכלו לשרת בתפקידים קרביים יוקרתיים או להצטרף ליחידות לוחמה מיוחדות. במהלך בדיקה זו ייבחנו את הגובה, המשקל, לחץ הדם והראייה. כמובן שאם ישנה בעיה רפואית המחייבת התייחסות- יש לעדכן את הרופא המאבחן ולא להסתיר פרטים הכרחיים בנוגע למצבכם הרפואי.

במהלך בדיקה זו מסווגים המועמדים לשלוש קבוצות:

  • מועמד כשיר לשירות
  • מועמד שאינו כשיר זמנית לשירות
  • מועמד שאינו כשיר לשירות כלל

 

תחנת מבחנים פסיכוטכניים

בתחנה זו ייבחנו היכולות והכישורים השכלתניים שלכם. המבחנים הפסיכוטכניים כוללים סוגי מבחנים בעברית, בחשבון ובתפיסה צורנית. על מנת לקבל את הציונים הגבוהים ביותר במבחנים הללו, רצוי להתכונן מראש ולא להסתמך על ידע קודם שיש לכם. בתום המבחנים האישיים יקבע ציון הקב"א (קבוצת איכות) המתאים לכם. הקב"א הוא נתון מספרי המשקלל את כל הנתונים האישיים שלכם לכדי יחידת ציון אחת, דרכה ניתן להתאים לכם תפקיד צבאי.

 

כיצד עלי להתכונן לצו הראשון?

על מנת להתכונן היטב לצו הראשון יש לבצע חזרה על חומר לימודי מתמטי, לתרגל מילים בשפה העברית וכן לפתור מבחני סימולציה. כל החומרים שיעזרו לכם לבצע תשתית הכנה לצו ראשון טובה ויעילה נמצאים בפורטל ההכנה לצו הראשון שלנו. הכנסו והתחילו לתרגל עוד היום!