שלום אורח!
התחברות: שכחתי סיסמא

הסימולציה שלפניכם מכילה תרגול רב של שאלות מהנושאים אותם תרגלנו ב"תרגול און ליין".

את דרך החשיבה הנכונה כבר למדנו ותרגלנו. כעת עלינו להתמודד עם לחץ הזמן וריבוי השאלות.

הזמן המוקצב לכל נושא בסימולציה הוא 30 דקות, וכמות השאלות בכל חלק עומדת על 25-20 שאלות.

חשוב לתכנן את הזמן ולהשתדל להספיק להגיע לכל השאלות בחלק. אנו לא רוצים לגלות שבסופו של החלק חיכו לנו שאלות אותן יכולים היינו לפתור, אך לא הספקנו לעשות כן. כיצד ניתן לשפר את אסטרטגיית הזמנים שלנו?

חשוב להימנע מלבזבז זמן רב מדי על שאלה אחת בודדת. למשל: בבואנו לפתור שאלת אנלוגיה מילולית, אשר אין אנו מכירים כלל את המילים הנתונות - ייתכן שנעדיף לבצע ניחוש מושכל ולחסוך זמן יקר עבור השאלות הבאות שייתכן ונוכל לפתור ביתר קלות.

בתום כל חלק או בתום הסימולציה המלאה - עלינו לתחקר את עצמנו ולהתמקד בשאלות בהן טעינו, אך גם בשאלות שיכולנו לפתור בצורה נכונה יותר (למשל לפתור שאלה מסוימת בדרך קצרה יותר שהייתה חוסכת לנו דקה בהמשך ויותר בהמשך). את התחקור נבצע באופן יסודי וננסה לתת מענה לשאלות הבאות:

באיזה נושא טעיתי? מה מאפיין את הטעות - חוסר תשומת לב, חוסר ידע או אולי טעות חישוב? מה הלקח המרכזי מהטעות וכיתד אוכל להשתפר בפעם הבאה שבה אתקל בשאלה מסוג זה?

מומלץ לרכז את הלקחים החשובים בדף דגשים אחד, כדי שנוכל ליישם את הלקחים גם ימים רבים לאחר שתרגלנו.

לאחר ריכוז הלקחים שעלו בתחקור, נחליט אחד משני דברים:

1. האם עלינו לגשת בחזרה ל"תרגול און ליין" ולחזור על ההסבר המקדים של נושא מסוים אותו תחקרתי וכן לחזור לשאלות בהן טעיתי בתרגול שביצעתי.

2.  לגשת לסימולציה הבאה, לפתור אותה במלואה (או חלקים ממנה) לתחקר אותה ולבחון האם הצלחנו לשפר את אחוזי ההצלחה. לאחר מכן נחזור על השלבים הכתובים לעיל עד למיצוי התרגול.

סיימתם את התרגול תחת "תרגול און ליין" וכן תרגלתם את 3 הסימולציות?
מעולה! אתם 
מוכנים לכל שאלה שעשויה להופיע במבחן הפסיכוטכני, ויכולים להרגיש בטוחים בדרך החשיבה שפיתחנו כלפי המבחן.

בהצלחה במבחן הפסיכוטכני!