שלום אורח!
התחברות: שכחתי סיסמא

אחת התחנות המרכזיות החשובות ביותר במסגרת הצו הראשון היא תחנת המבחנים הפסיכוטכניים, בה תקבלו את ציון  הדפ"ר שלכם, הגורם המשמעותי ביותר לקביעת ציון  הקב"א שלכם.

חשיבות המבחן הפסיכוטני:

הצלחה במבחן הפסיכוטכני וקבלת ציון גבוה בו חיונית עבור קבלה של מיונים לתפקידים מעניינים ומסקרנים בצה"ל, יחידות מובחרות, מסלולי עתודה ועוד. חשוב לזכור, התפקיד שתבצעו בצבא עשוי לפתוח דלתות לתפקידים מרתקים גם לאחר מכן באזרחות. כך למשל ההכשרות שתקבלו בקורסי מודיעין שונים וניסיון פיקודי או הדרכתי ישחקו תפקיד חשוב בחייכם המקצועיים שאחרי הצבא.

מטרת המבחן:

מטרתו של המבחן הפסיכוטכני היא לבדוק את יכולותיכם ואת כישוריכם הקוגניטיביים אל מול אלפי נבחנים אחרים, וכך לדרג אתכם ואת כל שאר המועמדים.

מה המבחן כולל?

המבחן הפסיכוטכני מורכב מ-4 סוגי מבחנים, הבוחנים אינטליגנציה וכישורים בתחומי המתמטיקה (רמה ממוצעת של שלוש יחידות), העברית והחשיבה הצורנית.


האם להתכונן למבחנים הפסיכוטכניים?

אנחנו מאוד ממליצים!

מחד, רבים ניגשו בעבר למבחן הפסיכוטכני ללא הכנה ייעודית, ובכל זאת התמודדו עם מבחן. מאידך, ישנם רבים אשר הצהירו כי בדיעבד אם היו יודעים מהו אופי השאלות שמבחן זה מכיל, היה באפשרותם לגשת אליו בצורה נינוחה יותר, בטוחה יותר ובוודאי באופן שהיה מאפשר לחדד את יכולות התפקוד אל מול הבחינה.

בהתחשב בכך שאתם כבר מודעים לחשיבותו של יום הצו הראשון, ובין מרכיביו השונים ישנו המבחן הפסיכוטכני, כדאי לעשות כמה שיותר על מנת להגיע ליום הזה מוכנים לכל שלב ונדבך באופן המיטבי.

הקמנו עבורכם אתר מלא בתרגולים, טיפים והנחיות, בהם תוכלו להיעזר כדי להגיע הכי רחוק שאפשר- בצבא ובחיים.

 

אנו מזמינים אתכם להיכנס  לפורטל ההכנה לצו הראשון שלנו ולהתחיל לתרגל.