שלום אורח!
התחברות: שכחתי סיסמא

אחת התחנות המרכזיות החשובות ביותר במסגרת הצו הראשון היא תחנת המבחנים הפסיכוטכניים, בה מקבל המלש"ב (מועמד לשירות הביטחון) את ציון הדפ"ר הגורם המשפיע ביותר על ציון הקב"א שלו, ומתוך כך על  שירותו הצבאי

חשיבות המבחן הפסיכוטני:

הצלחה במבחן הפסיכוטכני וקבלת ציונים גבוהים חיונית עבור המלש"ב המעוניין לקבל מיונים לתפקידים מעניינים ומסקרנים בצה"ל, יחידות מובחרות, מסלולי עתודה ועוד. חשוב לזכור, התפקיד אותו ביצעת בצבא עשוי לפתוח דלתות לתפקידים מרתקים גם לאחר מכן באזרחות. ההכשרות שתקבלו בקורסי מודיעין שונים, ניסיון פיקודי או הדרכתי ועוד. כל אלה משחקים תפקיד חשוב ואיכותי בחייכם המקצועיים שאחרי הצבא.

מטרת המבחן:

מטרתו של המבחן הפסיכוטכני היא לבדוק את יכולותיו של הנבחן ואת כישוריו המנטליים והקוגניטיביים אל מול אלפי נבחנים אחרים, וכך בעצם לדרג את המועמד במקום הראוי לו מבחינת כישוריו והתנהגותו.

מה המבחן כולל?

הנוסח המלא של המבחנים הפסיכוטכניים במסגרת צו ראשון בצה"ל מורכב מ-4 סוגי מבחנים, הבוחנים אינטליגנציה וכישורים בתחומי המתמטיקה (רמה ממוצעת של שלוש יחידות), העברית והחשיבה הצורנית.


האם להתכונן למבחנים הפסיכוטכניים?

אנחנו מאוד ממליצים!

מחד, רבים ניגשו בעבר למבחן הפסיכוטכני ללא הכנה ייעודית, ובכל זאת התמודדו עם מבחן. מאידך, ישנם רבים אשר הצהירו כי בדיעבד אם היו יודעים מהו אופי השאלות שמבחן זה מכיל, היה באפשרותם לגשת אליו בצורה נינוחה יותר, בטוחה יותר ובוודאי באופן שהיה מאפשר לחדד את יכולות התפקוד אל מול הבחינה.

בהתחשב בכך שאנו כבר מודעים לחשיבותו של יום זה בחיינו, ובין מרכיביו השונים זהו המבחן הפסיכוטכני, עלינו לעשות כל שביכולתנו על מנת להגיע ליום הזה מוכנים לכל שלב ונדבך באופן המיטבי. 

ערכנו עבורכם אתר מלא בתרגולים, טיפים והנחיות, בהם תוכלו להיעזר כדי להגיע הכי רחוק שאפשר- בצבא ובחיים.

אנו מזמינים אתכם להיכנס לפורטל ההכנה לצו הראשון שלנו ולהתחיל לתרגל.