שלום אורח!
התחברות: שכחתי סיסמא

התכוננתם, חיכיתם, למדתם והתרגשתם, והנה, הגיע היום המיוחל! מה עושים עכשיו?

הכנו עבורכם סקירה על סדר היום במועד בו תיגשו לצו הראשון וכמה טיפים חיוניים:

מה לקחת איתי ללשכת הגיוס

1. תעודה מזהה - (תעודת זהות, דרכון, רישיון נהיגה או תעודת עלייה). ללא תעודה מזהה לא תוכלו להיכנס ללשכת הגיוס!

2. הצהרת בריאות -  יחד עם הצו שקיבלת בדואר נמצא גם טופס הצהרת בריאות. יש למלא את הטופס עם רופא המשפחה לפני ההתייצבות לצו הראשון ולהביא בנוסף כל אישור רפואי חריג רלוונטי מרופא מומחה.

קביעת הפרופיל הרפואי הוא עניין אשר אין לזלזל בו. על סמך האישורים שתציגו, יידע צה"ל לשבץ אותך בתפקיד המתאים ליכולות הגופניות שלך.

3. תוכלו לחסוך זמן אם תציגו תוצאות בדיקת ראייה עדכנית.

4. טיפ חשוב שיחסוך זמן ומבוכה, הוא להביא תוצאות בדיקת שתן עדכנית מהבית. כך תימנעו מלהתרוצץ עם כוסית הבדיקה ברחבי לשכת הגיוס.

5. אנחנו ממליצים גם להביא קצת נשנושים על מנת להעביר את היום הארוך, שתייה קלה, אוכל מהבית (למרות שניתן לקנות במקום) ונגן מוזיקה כדי להנעים את זמנכם (רק תשומת לב שהווליום אינו מפריע לשמוע אם מישהו קורא לכם).

6. סבלנות - אחרי הכל אין לשכוח, אמנם מוסדות הצבא משתדלים לעבוד מהר ומסודר ולגרום לכל מי שמגיע לסיים את ענייניו בצורה היעילה ביותר, אך מניסיון העבר אנו יודעים כי ייתכן שתמתינו מעט בין תחנה לתחנה.

התחנות שעליכם לעבור

  • תחילה, גשו לדלפק הקבלה, הציגו תעודה מזהה וקבלו מדבקת ברקוד שתלווה אתכם לכל אורך היום ותפנה אתכם לכל תחנה דרושה.
  • לאחר מכן תגיעו לתחנת אימות הנתונים, זוהי התחנה הצהובה. בתחנה זו אל תמהרו, אפילו אם השאלות שתישאלו יראו לכם כברורות מאליהן, ענו עליהן בסבלנות.
  • התחנות הבאות אינן בסדר קבוע, והמעבר ביניהן נקבע לפי כמות התור בכל אחת.
  • התחנה הכחולה היא תחנת הוועדות הרפואיות, שמטרתה קביעת  הפרופיל הרפואי. כדי לקבוע אותו, תעבורו בדיקה מול רופא/ה ואח/ות.
  • התחנה האחרונה בעניין הבדיקות הרפואיות היא תחנת קבלת הפרופיל. הפרופיל הצבאי שלכם יינתן לכם על סמך יום המיונים בלשכת הגיוס ועל סמך הועדה הרפואית אותה עברתם מוקדם יותר. במידה ותידרשו להציג מסמכים רפואיים נוספים מרופאים מומחים, תידחה קבלת הפרופיל. לכן, כאמור, מומלץ להביאם מראש.
  • לאחר קבלת הפרופיל, הגיע הזמן. למבחנים הפסיכוטכניים מבחנים אלו מחולקים ל-3 חלקים: חלק מילולי, חלק צורני ומתמטיקה.
  • לבנים, יש גם תחנת ריאיון אישי. חלק זה אמנם אחרון ברשימה אך חשוב מאוד בערכו משום שהריאיון אותו תבצע ישפיע מאוד על הקב"א שלך (קבוצת האיכות שלכם). הקב"א הוא זה שמבדיל אתכם ממתגייסים אחרים ומאגד בתוכו את כל הנתונים, הן האישיים והן הלימודיים למען הצבתכם ביחידה מסוימת ביום שתתגייסו.

שימו לב!

למעט תחנת אימות הנתונים, סדר התחנות אינו קבוע ועשוי להשתנות לפי מצב התור בכל תחנה.